İçeriğe geç

Konut Sigortası

Konut Sigortası, ev ve içindeki eşya; yangından hırsızlığa, depremden su baskınına kadar pek çok riske karşı geniş kapsamlı olarak koruma altına alır.

Konut Sigortası Hakkında

Neden Konut Sigortası Yaptırılmalı?

Konut Sigortası ile evinizi ve içindeki eşyanızı depremden yangına, hırsızlıktan su baskınına sayısız riske karşı güvence altına alabilirsiniz. Su baskını, yangın gibi riskler nedeniyle komşularınıza verebileceğiniz zararlar da Konut Sigortası poliçeniz kapsamında karşılanır.

Üstelik, ev ve içindeki eşyanın yanı sıra, evin içinde yaşayanlar ve sorumlulukları için de güvenceye sahip olursunuz. Tüm bunlara ek size özel olarak sunulan, hayatınızı kolaylaştıracak birçok ek hizmetten de ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Konut Sigortası ile neler teminat altında?

  • Eviniz
  • Ev eşyanız
  • Değerli eşyanız
  • Nakit para ve kıymetli evrakınız
  • Misafirlerinizin eşyası
  • Evinizi paylaştığınız sevdikleriniz
  • Diğer kişilere verilebilecek zararlar için sorumluluklarınız

Avantajlar ve indirimlerden yararlanmak için bizimle iletişime geçin

Merak Edilenler
En sık sorulan sorular
Deprem sonucu binada meydana gelen maddi zararların karşılanabilmesi için ev sahiplerinin Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) yaptırmaları gerekmektedir. Zorunlu Deprem Sigortası, binadaki deprem ve depremden kaynaklanan maddi hasarları karşılar. Ancak evdeki eşya, nakit para ve değerli kıymetler, evde yaşayan kişiler ve sorumluluklar ve bunun yanı sıra yangın, su baskını, hırsızlık gibi diğer pek çok risk için konut sigortası satın alınması gerekmektedir.
Zorunlu Deprem Sigortası bulunan evin sigorta değerinin, DASK limitini aşan kısmı ve ev içindeki eşya için deprem teminatı, Konut Sigortası ürünlerimiz kapsamında verilmektedir.

Anadolu Sigorta’da Konut Sigortası poliçeniz kapsamında Zorunlu Deprem Sigortası ile güvence altına aldığınız evinizin bina değeri için enflasyon koruması da sağlanmaktadır. Bu sayede, hasar anında enflasyon koruması da dahil olarak daha yüksek tutarda tazminat ödemesi alabilirsiniz.

Kiracıysanız Konut Sigortası ile evinizdeki eşyalarınızı depreme karşı güvence altına alabilirsiniz, konut sigortası poliçeniz kapsamında “Bina” için teminat almanıza gerek bulunmamaktadır.

Ülkemizde deprem riski, bir evin en büyük riskidir. Deprem gerçekleştiğinde mağduriyet yaşamamak adına Konut Sigortası poliçenizi kontrol ederek, deprem teminatı olduğundan emin olmalısınız. Konut Sigortası yaptırırken deprem teminatı hakkında satış kanallarımızdan da detaylı bilgi alabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz

Adresimiz

DTM, Tahran Cad. Çankaya-Ankara

Whatsapp Destek

Whatsapp Üzerinden Bilgi Alın

E-Posta Destek

E-Posta Yoluyla Detaylı Bilgi Alın