İçeriğe geç

Zorunlu Trafik Sigortası

Aracınızla gerçekleştirebileceğiniz bir kaza sonucunda diğer araçlara veya üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararlar için sizi teminat altına alan zorunlu bir sigortadır.

Zorunlu Trafik Sigortası Hakkında

Trafik Sigortası kapsamında, poliçede tanımlanan motorlu aracın işletilmesi sırasında, bir kimsenin ölümüne, yaralanmasına veya bir şeyin zarara uğramasına sebebiyet verilmesi durumunda Karayolları Trafik Kanunu’na göre işletene düşen hukuki sorumluluğu zorunlu sigorta limitlerine kadar temin edilir.

Neleri Kapsar?

  • Maddi Zararlar Teminatı
  •  Sağlık Giderleri Teminatı
  •  Sürekli Sakatlık Teminatı
  •  Destekten Yoksun Kalma (Ölüm) Teminatı

Avantajlar ve indirimlerden yararlanmak için bizimle iletişime geçin

Merak Edilenler
En sık sorulan sorular
Trafik sigortası yaşayabileceğiniz bir kaza sonucunda karşı tarafın aracına ya da üçüncü şahısların bedeni (sakatlık ve ölüm) zararlarına karşı olan yükümlülüğünüzü poliçenizin kapsamındaki teminat ve limitlere bağlı olarak sizin adınıza ödemektedir. Ülkemizde 2019 yılında zorunlu trafik sigortası kapsamında yer alan araçların yaklaşık %80’i sigortalıdır. Zorunlu trafik sigortası ile geleceğinizi olumsuz durumlara karşı güvence altına alabilirsiniz.
 
Trafik sigortası yasal zorunluluk gerektiren bir sigorta türüdür. Araçların trafik sigortalarının bulunmaması durumunda trafiğe çıkmaları kanunen yasaktır. Trafik poliçesi olmayan aracınızla trafiğe çıktığınızda, yetkililer bu durumu tespit ettiğinde trafik cezası uygulanarak aracınız bağlanır. Araç sahipleri trafik sigortasının yaptırılmaması durumunda gecikme zammı ile hasarsızlık indirimi uygulamalarından olumsuz etkilenebilmektedir.
Zorunlu trafik sigortasının teminatlarının kapsam ve limitleri ile trafik sigortasında uygulanabilecek primler yasal çerçeveye göre şekillenmektedir. Zorunlu trafik sigortasının hesaplanması çeşitli etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Örneğin;
  • Araç ve sigortalıya ait bilgiler,
  • Aracın kullanım tipi (hususi oto/kamyon/otobüs vb.),
  • İkamet edilen ve aracı kullandığınız il,
  • Sigortalının hasar geçmişi durumu,
  • Trafik sigortası poliçenizde var olması istenen ek teminatlara bağlı değişim gösterebilmektedir.

İletişim Bilgilerimiz

Adresimiz

DTM, Tahran Cad. Çankaya-Ankara

Whatsapp Destek

Whatsapp Üzerinden Bilgi Alın

E-Posta Destek

E-Posta Yoluyla Detaylı Bilgi Alın